Верхній взуттєвий елемент покликаний захищати стопу від опадів, вітру, пилу та інших проявів довкілля. Щоб створити дійсно якісну та витривалу пару, слід серйозно поставитися до вибору матеріалу. Натуральна шкіра — влучне рішення для більшості моделей. Та сировина може бути різною, тож нумо розбиратися.

Універсальні різновиди натуральної шкіри

Якщо плануєте придбати міцну та водонепроникну шкіру, зверніть увагу на такі типи сировини:

  • Юфть. Може бути рослинного та хромо-рослинного дублення. Зазвичай застосовується для створення важкого взуття. Матеріал має бути добре продублений та прожирований, оброблений по всьому периметру. Показники високої якості — це відсутність брудних плям зовні й на бахтармі.
  • Хромова шкіра, вироблена зі шкури великої рогатої худоби. На гідний продукт вказує м’якість, рівномірне забарвлення, відсутність слідів лощення й ділянок мездри знизу.
  • Свиняча шкіра хромового дублення. Вирізняється поодинокими, проте значними отворами від щетини, тож потребує додаткового оброблення лицьової сторони. Головні переваги — міцність та зносостійкість.
  • Шевро та козлина хромового дублення. Відрізняється характерним малюнком лицьової сторони. Цінується виробниками за чудові механічні характеристики. Еластичний та естетичний матеріал. Якщо шкіра 60дм², вона називається шевром, а полотно більшого розміру — хромовою козлиною.
  • Спилок. Має бути блискучим, еластичним з чіткою мереєю.

Вказані матеріали підходять для пошиття взуття на різні сезони.

Яку шкіру слід обирати уважно?

Нубук та замша. Мають бархатисту поверхню й пористість, тож пропускають повітря. Велюр — шкіра, яка намокає та швидко брудниться. Ще є шеврет, виготовлений з овечої шкури. Він характеризується низькими механічними властивостями, може швидко витертися. Кінська шкіра хромового дублення може мати багато дефектів.